close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 lutego 2018

  Już po raz czterdziesty szósty pod honorowym patronatem Ambasadora Arkadego Rzegockiego i z Jego udziałem odbył się w Londynie Bal Polski.

  Zdjęcia: Ryszard Szydło

   

  Imprezę dobroczynną zorganizowało Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii. Tematem przewodnim tegorocznego Balu było 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

   

  Specjalnym gościem Balu była senator RP, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa.

   

  Dochód z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne i zasili konto Specjalistycznego Centrum Diagnostyki, Lecznictwa i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Upośledzeniem Słuchu w Opolu oraz Instytutu „Rethink Mental Illness” – który w ramach Projektu Polonia otrzyma środki na finansowanie tłumaczeń na język polski informacji z dziedziny zdrowia psychicznego.

   

  Na uczestników Balu czekały rozmaite atrakcje, w tym aukcja "na żywo" prowadzona przez Hugh Edmeades'a z domu aukcyjnego Christie's, występ znanego zespołu Wolf Band, z udziałem Grzegorza Wilka oraz finalistki Eurowizji Magdaleny Tul, tańce ludowe zaprezentowane przez grupę folklorystyczną Młody Las oraz loterie fantów. Gospodarzem Balu była aktorka Joanna Moro. 

   

  Bale Polskie, wcześniej zwane Balami Emigracji, odbywają się w Londynie od 1970 roku. Są prestiżowymi wydarzeniami kulturalno-towarzyskimi, integrują środowiska polonijne w Wielkiej Brytanii i wspierają szczytne cele dobroczynne.

  ryszard_szydlo-1763
  ryszard_szydlo-1874
  ryszard_szydlo-1911
  ryszard_szydlo-1930
  ryszard_szydlo-1959
  ryszard_szydlo-1966
  ryszard_szydlo-2065
  ryszard_szydlo-2240

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: