close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 listopada 2017

  We wtorek, 28 listopada podczas uroczystej ceremonii w Ambasadzie RP w Wielkiej Brytanii Ambasador Arkady Rzegocki wręczył Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis polskiej piosenkarce Barbarze “Basi” Trzetrzelewskiej w imieniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

  Artystka, której towarzyszyli bliscy znajomi i współpracownicy – w tym partner i członek zespołu Simply Red Kevin Robinson oraz długoletni współpracownik Danny White – została odznaczona medalem za wkład w polską kulturę i jej promowanie.

   

  – Chciałbym wyrazić swoją dumę i radość z wręczenia naszej wybitnej artystce Basi Trzetrzelewskiej Medalu Gloria Artis - Zasłużony Kulturze – powiedział Ambasador Rzegocki.

   

  – Możemy nauczyć się wielu rzeczy od Basi. Jej zaangażowanie w realizowanie swoich celów, pozostając jednocześnie wiernym sobie i swojemu polskiemu pochodzeniu, jest przykładem dla nas wszystkich – dodał.

   

  – Medal ten jest przyznawany osobom ze szczególnym wkładem w promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. Dzisiaj wręczamy go osobie, która jest uosobieniem wszystkich tych cech – podkreślił Ambasador.

   

   

  Przyjmując odznaczenie, piosenkarka powiedziała, że czuje się “zaszczycona” i ma nadzieję, że jest “godną” przyjęcia tytułu. – Dziękuję mojemu zespołowi, bez którego moja praca byłaby nie możliwa – powiedziała Basia.

   

  Basia Trzetrzelewska święciła triumfy na przełomie lat ’80 i ’90, jej muzyki słuchano na całym świecie. Współpracowała z zespołami „Alibabki”, „Perfect”, „Matt Bianco”, wydała także wiele płyt solowych. W 2013 r. wokalistka otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i popularyzowanie polskiej kultury muzycznej.

  IMG_3360
  IMG_3367
  IMG_3370
  IMG_3372

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: