close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 maja 2017

  W pierwszy weekend maja przyszedł czas na zakończenie siatkarskiej ligi angielskiej. W dniach 6-7.05 w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyły się finałowe spotkania najwyższej ligi rozgrywkowej – Super8. IBB Polonia Londyn spotkała się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam.

   

  Po udanym jak do tej pory dla londyńskiego zespołu sezonie, w którym siatkarze osiągnęli historyczny rezultat w Pucharze CEV Challenge oraz obronili Puchar Anglii stanęli do walki jako faworyci. Sobotni mecz nie przerwał dobrej passy podopiecznych Piotra Grabana, którzy pokonali Sheffield Hallam 0:3 (23:25; 18:25; 24:26). Niedzielne spotkanie od początku dostarczyło kibicom sporo emocji. Ostatecznie presji zdołali podołać zawodnicy IBB Polonii Londyn, którzy zakończyli mecz wygraną 3:1 (25:23; 25:18; 26:28; 25:19). Rezultat rozegranego dwumeczu pozwolił im ponownie sięgnąć po złoty medal.

   

  Najlepszym zawodnikiem turnieju został przyjmujący IBB Polonii Londyn, Mihail Stoev, który otrzymał statuetkę MVP.

   

  – Mihail zasłużył na statuetkę w 100%. Dużo ciężkich piłek było w tych finałach kierowanych do niego, co w poprzednich meczach nie zdarzało się bardzo często, a on podołał. Statystki potwierdziły jego formę, którą zaprezentował na parkiecie. – powiedział statystyk IBB Polonii Londyn, Igor Drej.

   

  Londyńczycy w trakcie finału mistrzostw Anglii postawili kropkę nad i. Zaprezentowali dobrą formę i najlepszą w Anglii siatkówkę. Potwierdzili, że zasługują na wygraną i kolejny rok z rzędu to oni grają pierwsze skrzypce na rodzimym parkiecie.

   

  – Ponownie zdobyć mistrzostwo jest ciężej, bo w głowie już masz świadomość, że jesteś mistrzem i oczekuje się od Ciebie powtórzenia sukcesu. My na tego mistrza zdecydowanie zasłużyliśmy. Na początku sezonu mówiłem, że chcielibyśmy zdobyć wszystko co jest do zdobycia i cel został osiągnięty. Obroniliśmy Puchar i Mistrzostwo Anglii oraz zdołaliśmy awansować do 1/8 Pucharu CEV Challenge, co potwierdza, że nasz poziom sportowy był troszeczkę wyższy od pozostałych klubów. – skomentował trener IBB Polonii Londyn, Piotr Graban.

   

  Ten sukces to ważne wydarzenie dla całego klubu, w tym obecnego mistrza świata – Krzysztofa Ignaczaka, który po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po złoty krążek na parkiecie zagranicznej ligi.

   

  – To jest spełnienie moich marzeń. Udało nam się wygrać mistrzostwo Anglii i wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego tytułu. Każdy wysiłek sportowca smakuje pięknie. Ten medal jest na pewno szczególny, bo zdobyty za granicą w klubie, który ma polskie korzenie. Cieszę się, że mogłem pomóc chłopakom w zdobyciu tego trofeum. Kibice spisali się na medal, wsparli nas mocno przyjeżdżając tutaj do Kettering z Londynu. – powiedział libero IBB Polonii Londyn, Krzysztof Ignaczak.

   

  – Jestem dumny z tego co drużyna osiągnęła w tym sezonie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój naszego klubu – sponsorom, zawodnikom, trenerom, opiece medycznej, wspaniałym kibicom. To był ciekawy rok, pełen wyzwań, sukcesów i emocji, który na zawsze zapisze się w naszej historii. – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

   

  Ostatni tytuł mistrza Anglii IBB Polonia Londyn zdobyła w sezonie 2015/2016.

   

  Polonia Londyn

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: