close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 maja 2017

  Regaty o Puchar Ambasadora RP upamiętniające 75. rocznicę obrony Cowes przez ORP Błyskawica zakończyły się uroczystą galą w Cowes Yacht Haven Marina.

   

  III edycja Regat Dookoła Wyspy Wight została organizowana przez Yacht Klub Polski Londyn przy współpracy z Royal London Yacht Club oraz Ambasadą RP w Londynie. Załogi z Wielkiej Brytanii, Polski i Litwy przepłynęły z tej okazji historyczną trasę regat wokół wyspy Wight rozegranych 22 sierpnia 1851 r., które zapoczątkowały zmagania o Puchar Ameryki – najstarsze międzynarodowe trofeum sportowe.

   

   

  Start regat oznajmił wystrzał z siedziby RLYC, a linia startowa przebiegała koło ORP Gniezo - polskiego okrętu, który stał na redzie Cowes podczas uroczystości rocznicowych. Zmagania wygrała załoga Marka Mogielnickiego, drugie miejsce zajął jacht prowadzony przez Pawła Frankowskiego.

   


  Przybyły z Warszawy Komandor Zarządu Głównego Yacht Klubu Polski Janusz Taber przemawiał na przyjęciu w lokalnej marinie, podczas którego Ambasada RP w Londynie została odznaczona Srebrnym Medalem YKP w podzięce i uznaniu za wspieranie żeglarstwa polonijnego w Wielkiej Brytanii.

  www
  www (2)
  wwewe7
  www3
  www6
  www788
  www999
  www4
  wwwwww
  www89
  www5
  www1
  www2
  www33er
  www4wer

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: