close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 września 2017

  5 października w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Hammersmith w Londynie przedstawiciele rządu brytyjskiego spotkają się ze społecznością polską w ramach konsultacji Community Connect: Poles in UK. Będzie to okazja do rozmów na temat praw polskich obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii.

   

  W spotkaniu, współorganizowanym przez ambasadę Wielkiej Brytanii w Warszawie i brytyjskie ministerstwa, wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz resortu spraw wewnętrznych. Przewidziane jest również wystąpienie Paula Giannasiego, odpowiedzialnego za rządowy plany walki z przestępstwami motywowanymi nienawiścią na tle narodowym. Będzie to dla niego kolejne, po marcowym, spotkanie z Polonią w POSK. Przedstawiciele rządu UK przedstawią także informacje na temat planów wprowadzenia po Brexicie obowiązku rejestracji dla obywateli UE na terenie Wielkiej Brytanii.

   

  Moderatorem spotkania będzie wiceprzewodnicząca POSK Joanna Młudzińska. W dyskusji wezmą także udział  Zastępca Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce David Reed oraz Zastępca Ambasadora RP w Londynie, Radca-Minister Piotr Kobza.

   

  W tym roku planowane są kolejne dwa spotkania w innych częściach kraju, w tym jedno w Szkocji.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: