close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 lutego 2018

  Ambasada RP w Londynie z przyjemnością informuje, że Jego Królewska Wysokość Książę Kentu zdecydował się objąć swoim patronatem honorowym tegoroczną edycję Polish Heritage Day.

   

  W adresowanym do Ambasady liście Edward, książę Kentu napisał, iż „jest zaszczycony objęciem Polish Heritage Day swoim patronatem honorowym”.

   

  Polish Heritage Day to inicjatywa, mająca na celu świętowanie i promowanie przez zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie Polaków – przy okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających 2 maja, jak i Święta Konstytucji 3 Maja – polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, oraz podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal jednomilionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie. W tym roku w jej ramach świętowane będzie także 100-lecie uzyskania niepodległości przez Polskę.

   

  Więcej informacji o Polish Heritage Day 2018, między innymi o tym, na jakie wsparcie mogą liczyć organizatorzy wydarzeń, można znaleźć tutaj.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: