close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 sierpnia 2017

  – Pamiętajcie, że kibicuje Wam ponad 30 milionów Polaków w kraju i ponad milion w Zjednoczonym Królestwie – tak przywitał polskich lekkoatletów Zastępca Ambasadora Radca Minister Dariusz Łaska, który wraz z Konsulem Generalnym Krzysztofem Grzelczykiem przybył na oficjalne spotkanie reprezentacji Polski przed rozpoczynającymi się dzisiaj Mistrzostwami Świata w Lekkiej Atletyce w Londynie.

  Pierwsi reprezentanci Polski przylecieli do stolicy Wielkiej Brytanii w środę, jednak dopiero wczoraj wieczorem biało-czerwoni mieli okazję spotkać się większą grupą, aby odebrać nominacje i numery startowe. Spotkanie otworzył prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Henryk Olszewski, który gratulował kadrowiczom wyników, które pozwoliły im znaleźć się w Londynie. Minister Łaska także przemówił do kadrowiczów, mówiąc, że „wszyscy będziemy bacznie obserwować Wasze poczynania. Życzymy zdrowia, wspaniałej formy i sukcesów".

  Następnie Ministrowie Łaska i Grzelczyk, wraz z małżonkami, mieli okazję osobiście poznać i złożyć życzenia kilku członkom polskiego zespołu.

  Wśród zgromadzonych wczoraj zawodników były takie gwiazdy jak Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Adam Kszczot, Angelika Cichocka i Marcin Lewandowski. – Jesteśmy świetnie przygotowani. Ja niecałe dwa tygodnie temu pobiłem rekord Polski na 1500 metrów, więc forma jest. Ale w biegach oprócz tego co jest w nogach i w sercu potrzeba trochę szczęścia. Jak szczęście dopisze, to będzie dobrze – powiedział Lewandowski.

  Już dziś do zawodów przystąpią dyskobole Małachowski i Robert Urbanek, biegaczki Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui, a także skoczek w dal Tomasz Jaszczuk. Cały program minutowy i starty Polaków można znaleźć na stronie PZLA: www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4&_id=12307. Wszystkim naszym reprezentantom życzymy powodzenia.

  Zdjęcie - Paweł Skraba
  Zdjęcie - Paweł Skraba (10)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (11)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (12)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (13)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (14)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (2)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (3)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (4)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (5)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (6)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (7)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (8)
  Zdjęcie - Paweł Skraba (9)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: