close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 6 października 2017

  5-ego października w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Hammersmith w Londynie odbyło się spotkanie rządu brytyjskiego ze społecznością polską w ramach konsultacji Community Connect: Poles in UK.

  Wydarzenie to było okazją do wymiany poglądów na tematy Brexitu, sytuacji obywateli Unii Europejskiej (UE) w Wielkiej Brytanii i przestępstw motywowanych nienawiścią.

   

  Do Polaków swoje przesłanie skierowali m.in. Sir Alan Duncan (minister ds. Europy i Ameryk w Foreign and Commonwealth Office) oraz Baroness Anelay of St Johns (minister z Departamentu ds. wyjścia z UE). Oboje mówcy podkreślali, że Polacy tworzą ważną część społeczeństwa brytyjskiego i pożądane jest ich pozostanie na Wyspach po Brexicie.

   

  W innych wystąpieniach poruszano ważne dla społeczności polskiej tematy. Koordynator ds. zwalczania przestępstw motywowanych nienawiścią Paul Giannasi przedstawił działania organów brytyjskich, które podjęto by przeciwdziałać zjawisku przemocy wobec osób innych narodowości. Chris Jones z Departamentu ds. wyjścia z UE omówił najważniejsze kwestie dotyczące sytuacji obywateli UE w Wielkiej Brytanii w trakcie negocjacji i po Brexicie.

   

  Odbyły się także warsztaty mające na celu integrację społeczności polskiej i kształtowanie lokalnych liderów. W trakcie nich Polacy i uczestnicy innych narodowości, dzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

   

  W wydarzeniu wziął udział Zastępca Ambasadora RP w Zjednoczonym Królestwie Radca-Minister Piotr Kobza, który wygłosił do zebranych słowa powitania. Moderatorem spotkania była wiceprzewodnicząca POSK Joanna Młudzińska. 

   

  W tym roku planowane są kolejne dwa spotkania tego typu w innych częściach kraju, w tym jedno w Szkocji.

   

  IMG_2062
  IMG_2067
  IMG_2068
  IMG_2080
  Man speaking
  POSK vice-boss

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: