close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 sierpnia 2017

  „Mistrzostwa jeszcze się nie skończyły” - zapewniał prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Henryk Olszewski podczas wizyty w Ambasadzie RP w Londynie przedstawicieli reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2017.

   

  Polska reprezentacja w stolicy Wielkiej Brytanii przebywa już od zeszłego tygodnia.

   

  Spotkanie, w którym udział wzięli także członkowie organizacji polonijnych i przedstawiciele mediów, stanowiło możliwość rozmowy ze sportowcami m.in. nt. ich startu w zawodach, dotychczasowych sukcesów i porażek, a także o samych mistrzostwach, ich organizacji, przebiegu, bezpieczeństwie i atmosferze.

   

  Była to również okazja pogratulowania Piotrowi Liskowi zdobycia srebrnego medalu w skoku o tyczce oraz życzenia tym sportowcom, którzy swoje starty mają jeszcze przed sobą, udanych zawodów zakończonych na stopniach podium.

   

  Wśród przedstawicieli reprezentacji znaleźli się także inni znakomici polscy lekkoatleci, tacy jak Joanna Linkiewicz, Marcelina Witek, Klaudia Kardasz, Damian Czykier, Paulina Guba, jak również członkowie sztabu PZLA.

   

  Witając wszystkich wraz z Konsulem Generalnym, Radcą-ministrem Krzysztofem Grzelczykiem, Chargé d'affaires ad interim Radca-minister Dariusz Łaska zwrócił się do lekkoatletów: „dostarczacie Państwo wspaniałych przeżyć nam tutaj obecnym, ale przede wszystkim ponad milionowi Polaków zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie”, po czym dodał: „czekamy na więcej i trzymamy kciuki za dalszą, wspaniałą walkę”. Prezes Olszewski dziękując za zaproszenie do Ambasady, stwierdził „mistrzostwa jeszcze się nie skończyły (…) Szanse są, a jak je wykorzystamy, to zobaczymy”.

   

  Po krótkich przemówieniach gospodarze wręczyli reprezentantom Polski i członkom sztabu PZLA biało-czerwone szachownice jako symbol poświęcenia i wkładu Polaków w historię i kulturę Wielkiej Brytanii.

   

  Obecni na spotkaniu byli również goście z wiodących organizacji polonijnych, a także reprezentanci polskich klubów sportowych w Londynie.

  IMG_0768
  IMG_0776
  IMG_0800
  IMG_0803 (2)
  IMG_0836
  IMG_0864
  IMG_0868
  IMG_0879
  IMG_0899
  IMG_0905
  IMG_0918
  IMG_3511
  Lekkoatleci w ambasadzie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: