close

Ambasador Arkady Rzegocki

Dr hab. Arkady Rzegocki jest Ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

Ambasador Rzegocki jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, politologiem zajmującym się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power. Studiował m.in. na University College Dublin, prowadził badania m.in. w Denver, Oxfordzie, Cambridge, Londynie, Florencji, pracował jako Visiting Scholar w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge.

 

 Od wielu lat działa na rzecz promocji wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii zarówno wśród Polaków, jak i Brytyjczyków, a szczególnie w angielskim świecie akademickim. W latach 2011-16 był profesorem Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie w Londynie, jest również pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie, który działa od 2011 r. W 2014 r. został członkiem Rady Miasta Krakowa, gdzie przewodniczył Komisji Innowacji i Funduszy Europejskich.Ambasador Rzegocki jets członkiem wielku organizacji akademickich i obywatelskich, między innymi EpsNet, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Ośrodka Mysli Politycznej oraz Klubu Jagiellońskiego.

 

Zna język angielski; posługuje się rosyjskim. Żona, dr Jolanta Rzegocka, jest filologiem języka angielskiego i historykiem teatru.

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych