close

WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

W celu zarezerwowania wizyty w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

 

Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, prawnych i wizowych/

 

W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

 

Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór paszportów odbywa się od poniedziałku do piątku  w godzinach 10.00-15.30.

 

Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

 

Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

 

Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

 

Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu lub nie macie nadanego numeru PESEL wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu 0 207 8228 900

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych