close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 5 listopada 2018

  Opowiedz nam swoją historię „lądowania” w Wielkiej Brytanii i wygraj upominek! Zrób sobie zdjęcie z biało-czerwoną szachownicą lotniczą lub nakręć krótki film i podziel się nim z nami.

   

  W związku z 100. rocznicami odzyskania niepodległości przez Polskę, pierwszego lotu bojowego Polskich Sił Powietrznych (5 listopada 1918 r.) oraz uznania biało-czerwonej szachownicy jako oficjalnego symbolu Polskich Sił Powietrznych (1 grudnia 1918 r.), Ambasada RP w Londynie zachęca Polaków do włączenia się w kampanię „#Polanding – My Polish Landing in UK”.

   

  W akcji mogą wziąć udział wszyscy Polacy, którzy obecnie przebywają lub przebywali kiedyś na Wyspach Brytyjskich. Kampania ma na celu pokazanie różnorodnych polskich historii i przedstawienie wkładu Polaków w życie, kulturę i gospodarkę brytyjską.

   

  Zasady akcji „#Polanding – My Polish Landing in UK”

   

  Opowiedz, jak znalazłeś się w Wielkiej Brytanii, co Cię tu sprowadziło i gdzie się znajdujesz: przy pomniku niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu czy w Ognisku Polskim w Londynie. Sfotografuj się lub sfilmuj i opublikuj materiał na portalach społecznościowych Facebook i Twitter, używając biało-czerwonego filtra (tylko przy zdjęciach na Facebooku) dostępnego tutaj oraz hasztagu #Polanding.

   

  Na zdjęciu możesz być z rodziną lub przyjaciółmi. Zaproś do udziału w akcji swoich znajomych spoza Polski i ciesz się z nami polskością, lotnictwem oraz niepodległością.

   

  Autorów najciekawszych zgłoszeń nagrodzimy okolicznościowymi upominkami.

   

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: