close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 kwietnia 2013

  Podczas I Kongresu Polskich Kobiet w Londynie spotkały się przedstawicielki polskiego biznesu, nauki, sztuki, jak też zajmujące się pomocą charytatywną w Wielkiej Brytanii.

  InspiracjePasjeSukces”, pod tym hasłem został zorganizowany I Kongres Polskich Kobiet w Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym oraz Ambasadzie RP w Londynie. Celem kongresu była prezentacja osiągnięć i dokonań Polek, jak też zainspirowanie do dalszego aktywnego udziału w życiu ekonomicznym i społecznym Wielkiej Brytanii oraz kreowanie pozytywnego wizerunku polskich kobiet za granicą.

  Poszczególne panele poświęcone były miejscu Polek w historii, polityce, sztuce, nauce, mediach i biznesie w Wielkiej Brytanii.  W kongresie wzięły udział m. in. Wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka i prof. Magdalena Środa.

  W ogłoszonym przez organizatorki plebiscycie Polką Roku wybrana została Pani Agnieszka Kołek, organizatorka odbywającego się co roku międzynarodowego festiwalu „Passion for freedom”. Laureatkę udekorował Ambasador Witold Sobków specjalnie na tę okazję zaprojektowanym naszyjnikiem autorstwa Marcina Giebułtowskiego.

  Ambasadorką Polskich Kobiet w Wielkiej Brytanii mianowano znaną dziennikarkę BBC Kasię Maderę.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: