close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 kwietnia 2019

  Uprzejmie informujemy, że w dniach 26-27 kwietnia 2019 r. (piątek/sobota) odbędzie się w St. Helier (Jersey) dyżur konsularny, adres: Polish Cultural Centre in St. Helier/Polskie Centrum Kultury w St. Helier 19 Val Plisant JE2 4TA St. Helier.

  Podczas dyżuru konsularnego przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów oraz sprawy prawne (wyłącznie poświadczenia podpisu – rejestracja tak jak na sprawę paszportową).

   

  Prosimy, aby osoby zainteresowane złożeniem wniosku o paszport 5-letni dla dziecka legitymowały się polskim aktem urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce (poniżej podajemy link do informacji w sprawie transkrypcji aktu urodzenia):

   

  http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_prawne/umiejscowienie

   

  Aby zarejestrować się na spotkanie z konsulem należy wejść na portal: http://www.e-konsulat.gov.pl/

  Następnie wybrać Kraj-Region: Wielka Brytania

  Placówka: Londyn

  Sprawy paszportowe a następnie wybrać lokalizację (rozwinąć z prawej strony): Jersey

  Miejsca będą dodane w piątek, tj. 12.04.2019 r. o godz. 9.00 i 20:00

   

  Jednocześnie przypominamy, że przy zapisach na dyżury paszportowe poza urzędem, należy zwrócić uwagę, że na potwierdzeniach będzie drukował się adres głównej placówki – Londyn, zamiast  Polish Cultural Centre in St. Helier/Polskie Centrum Kultury w St. Helier, 19 Val Plisant, JE2 4TA St. Helier

   

  Prosimy o zapoznane się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o paszport.

   

  http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty

   

  Jednocześnie przypominamy, iż jedyną formą płatności na dyżurze konsularnym jest POSTAL ORDER.

   

  Liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona. Podczas dyżuru zostaną przyjęte tylko osoby zapisane wg listy zgłoszeń.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: