close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 czerwca 2019

  Przedstawiciele świata polityki i biznesu wzięli udział w trzeciej edycji Forum Inwestycyjnego Wielka Brytania-Europa Środkowa w Londynie w środę 12. czerwca 2019 r., zorganizowanej przez polską ambasadę i 10 innych ambasad krajów Europy Środkowej. Tegoroczne forum koncentrowało się na inwestycjach w innowacje w regionie.

   

  Ministrowie, szefowie agencji handlowych, inwestorzy, lokalni przedsiębiorcy oraz inni eksperci z dużym doświadczeniem w inwestowaniu w Europie Środkowej dyskutowali o atrakcyjności inwestycyjnej regionu, jego zasobach, innowacyjności i potencjale dla inwestorów zagranicznych.

   

   

  „Dziś potencjał krajów środkowej i wschodniej Europy jest ogromny i powinien być doceniony. Od 1990 r. do 2016 większość państw regionu podwoiła lub potroiła wzrost PKB per capita. Polska jest liderem w tym zakresie” – powiedziała otwierająca Forum minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

   

   

  Cztery panele dyskusyjne Forum koncentrowały się głównie na wsparciu dla inwestorów zagranicznych w Europie Środkowej. Omawiano prawne, instytucjonalne i ekonomiczne zachęty do inwestowania w regionie Europy Środkowej, rolę tworzenia polityki i agencji handlowych i inwestycyjnych, możliwości inwestowania w projekty infrastrukturalne w regionie, a także współpracę z firmami z Europy Środkowej w takich dziedzinach, jak gospodarka, energia, elektromobilność, sztuczna inteligencja, oprogramowanie czy rozwiązania cyfrowe.

   

   

  Forum Inwestycyjne zostało zorganizowane w Londynie przez ambasady Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Rumunii, Słowacji i Słowenii we współpracy z kancelarią Mayer Brown.

  Investment Forum UK-CE 2
  Investment Forum UK-CE 3
  Investment Forum UK-CE 4
  Investment Forum UK-CE 1

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: