close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 marca 2014

  W Ambasadzie RP w Londynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 90. urodzin Pani Prezydentowej.

   

   

  Gospodarzem był Ambasador Witold Sobków, który udekorował Panią Annę Sabbat Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla niepodległości Polski, za działalność społeczną na rzecz polskiej emigracji oraz wspieranie ruchu harcerskiego w Wielkiej Brytanii.

   

  Program uroczystości został przygotowany przez rodzinę, przyjaciół i środowisko harcerzy. Wieczór rozpoczął koncert muzyczny w wykonaniu Edyty Lajdorf i Andrzeja Matuszewskiego. Harcerze przygotowali tzw. kominek harcerski, na którym goście i przyjaciele wspólnie śpiewali ulubione pieśni harcerskie Pani Prezydentowej.

   

  Anna Sabbat – działaczka emigracyjna w Wielkiej Brytanii, wdowa po Prezydencie RP na Uchodźstwie Kazimierzu Sabbacie, który piastował urząd w latach 1986-1989.  Podczas okupacji w Armii Krajowej (pseudonim „Aniela”). Oddana działalności społecznej i niepodległościowej, pomocy organizacjom społecznym i dobroczynnym. Harcerka i wybitna działaczka Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: