close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 23 stycznia 2016

  Wiceminister edukacji Nick Gibb odwiedził Polską Szkołę Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Londynie i wyraził poparcie dla zachowania egzaminu A-Level z języka polskiego.

   

  Była to pierwsza oficjalna wizyta przedstawiciela angielskiego rządu w polskiej szkole na terenie Wielkiej Brytanii. Podczas dwugodzinnego spotkania Minister Nick Gibb rozmawiał z dyrektorką szkoły Małgorzatą Lasocką, nauczycielami, członkami Koła Rodzicielskiego i uczniami, obserwując ich naukę podczas lekcji. Na pożegnanie Minister wpisał się do pamiątkowej księgi gości.

   

  Ministrowi zaimponował wysoki poziom wiedzy uczniów w różnych grupach wiekowych. Odwiedzając klasy przygotowujące się do egzaminów A-Level, zadawał młodzieży bardzo wnikliwe pytania na temat ich planów na przyszłość i korzyści płynących z uczęszczania do polskiej szkoły. Bardzo podobała mu się atmosfera panująca w klasach i wielokrotnie podkreślał z uznaniem wielkie zaangażowanie wszystkich związanych z prowadzeniem placówki. Zapewnił, że wizyta ugruntowała go w przekonaniu o potrzebie zachowania egzaminu z języka polskiego na poziomie A-Level.

   

  Podczas wizyty Ministrowi towarzyszyli Ambasador Witold Sobków oraz Wicekonsul Ines Czajczyńska - Da Costa. Obecna była również Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej – Aleksandra Podhorodecka. W ramach wizyty Ambasador odwiedził też młodsze klasy i rozmawiał z nauczycielami nauczania początkowego. Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie na Putney-Wimbledon, do której uczęszcza ponad 530 dzieci, obchodziła w zeszłym roku 55-lecie swego istnienia. Uczniowie i grono nauczycielskie zaprezentowali jakość polskiej oświaty w Wielkiej Brytanii z najlepszej strony, demonstrując ambicję i dedykację do nauki.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: