close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • POLSKA PÓŁKA – POLISH BOOKSHELF PROJECT

 • 9 marca 2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 250. rocznicy utworzenia stałej polskiej misji dyplomatycznej w Zjednoczonym Królestwie Ambasada RP w Londynie ma przyjemność zaprezentować Polską Półkę – Polish Bookshelf Project.

  Inicjatywa ta ma na celu szerzenie wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii przez wzbogacanie zasobów brytyjskich bibliotek publicznych polskimi książkami w języku angielskim oraz książkami o Polsce. Towarzyszy jej seria wydarzeń kulturalnych, w których biorą udział autorzy i eksperci z dziedziny polskiej kultury, a także seria wywiadów z brytyjskimi intelektualistami, które można znaleźć na pasku bocznym.

   

  Projekt jest wynikiem współpracy Ambasady RP w Londynie, Instytutu Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytutu Książki. Partnerami strategicznymi akcji są fundacje charytatywne w Wielkiej Brytanii: Polonijne Centrum Edukacyjne „Literka”, European’s Welfare Association i Polska Macierz Szkolna.

   

  Przyłącz się do akcji i podziel się swoimi ulubionymi książkami używając #PolskaPółka i #PolishBookshelf na Facebooku i Twitterze!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: