close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 lipca 2015

  Podczas spotkania w Ambasadzie zorganizowanego na zakończenie jego misji w Londynie Konsul Truszkowski podziękował za wieloletnią współpracę pracownikom Ambasady i przedstawicielom organizacji polonijnych.

   

  Ireneusz Truszkowski pełnił funkcję konsula ds. współpracy z Polonią w latach 2002-2008, a od 2011 roku piastował urząd Konsula Generalnego i Kierownika Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie. W tym czasie prowadził wiele działań na rzecz Polonii w Wielkiej Brytanii, m.in. aktywne wspierając szkoły sobotnie oraz pielęgnując miejsca pamięci narodowej. Konsul Truszkowski przyczynił się także do założenia Polonijnego Centrum Olimpijskiego w 2012 r. oraz niedawno uruchomionego Centrum Pomocy Rodzinie.

   

  Dzięki jego staraniom, Wydział Konsularny został przeniesiony do nowej lokalizacji, zostały też wprowadzone zmiany w organizacji, które znacznie poprawiły standard pracy i obsługi urzędu.

   

  Dziękując Ambasadorowi Witoldowi Sobkowowi, pracownikom Ambasady i licznym przedstawicielom Polonii za wiele lat współpracy, Konsul Truszkowski podkreślił, jak wiele nauczył się od Polaków na emigracji - reprezentantów wszystkich pokoleń.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: