close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 lutego 2015

  Prof. Jacek Rostowski (b. Wicepremier, Minister Finansów) był gościem honorowym i mówcą podczas 14. edycji dorocznej konferencji ekonomicznej – Warwick Economics Summit (WES) zorganizowanej na Uniwersytecie Warwick w Coventry, w dn. 13-15 lutego.

   

  Wśród mówców WES byli również Vítor Constâncio, Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego, Min Zhu, Wicedyrektor Zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Chad Bown, Główny Ekonomista Banku Światowego, wiodący ekonomiści i finansiści z City of London, przedsiębiorcy, przedstawiciele brytyjskiego i międzynarodowego środowiska naukowego, think tanków i globalnych mediów gospodarczych.

   

  Tematem wystąpienia prof. Rostowskiego był „Kryzys w Europie”. W wystąpieniu prof. Rostowski wskazał m.in. na kryzys rosyjski, związany w konfliktem na Ukrainie, oraz kryzys w strefie euro wzywając do solidarności i pragmatyzmu w UE.

   

  Wizyta na Uniwersytecie w Warwick była także okazją do spotkań ze studentami polskimi w UK, w tym członkami stowarzyszeń studenckich w UK i dyskusji nt. rozwoju gospodarczego Polski, roli funduszy unijnych we wzroście gospodarczym i tworzeniu nowych miejsc pracy w Polsce, kwestii związanych z przyszłym przystąpieniem Polski do strefy euro, jak i krajowej polityki fiskalnej i monetarnej, a także przyszłych wyborów zawodowych polskich studentów studiujących w Wielkiej Brytanii, w tym ich szans na rynku pracy w Polsce.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: