close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 3 listopada 2018

  W specjalnym spotkaniu ze skautami i trenerami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) w Ambasadzie RP w Londynie wzięli udział najbardziej utalentowani młodzi piłkarze i piłkarki z Wielkiej Brytanii oraz Republiki Irlandii.

   

  Na spotkaniu pojawiło się ponad 30 najlepiej rokujących zawodników. Mieli oni okazję spotkać się ze skautami PZPN oraz trenerami młodzieżowych kadr Polski: Niną Patalon, Bartłomiejem Zalewskim i Marcinem Dorną. Ze strony PZPN jako szef delegacji pojawił się zastępca Dyrektora Sportowego Bogdan Basałaj, doradca Prezesa ds. Sportowych Piotr Burlikowski oraz Dyrektor ds. Reprezentacji Marcin Dorna.

   

  Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny możemy gościć największe talenty piłkarskie z innych krajów Europy. Cieszymy się, że pomimo mieszkania poza Polską, młodzi piłkarze i piłkarki chcą przywdziewać barwy biało-czerwone. Mamy nadzieję, że obecni tu sportowcy w przyszłości będą stanowić o sile polskiego futbolu. Współpraca z PZPN to dla Ambasady wspaniała okazja, aby podkreślić, jak ważne jest utrzymywanie związków z krajem ojczystym wśród najmłodszych pokoleń żyjących na emigracji – powiedział konsul  Radosław Gromski.

   

  Wydarzenie było czternastym tego typu spotkaniem przedstawicieli PZPN z najzdolniejszą polską młodzieżą urodzoną, bądź na stałe mieszkającą, poza granicami kraju, a czwartym w Londynie. Wcześniej dziesięć podobnych sesji odbyło się w Kolonii w Niemczech. Pomysłodawcami tej inicjatywy są główny koordynator skautingu zagranicznego PZPN Maciej Chorążyk oraz Jakub Wawrzyniak z MSZ.

   

  Staramy się cały czas monitorować i pamiętać o waszych talentach. Robimy to dlatego, że jesteśmy Polakami – rozumiemy emigrację, ale chcemy, żebyście grali dla Polski. Mam nadzieję, że będziecie o tym pamiętali, obojętnie skąd i kiedy przyjdzie jakakolwiek oferta. Wasze serce należy do Polski i jej reprezentacji. Mam nadzieję, że dziewczynki i chłopcy obecni tutaj będą kiedyś w stanie dla niej zagrać – powiedział dyrektor Bogdan Basałaj w swoim przemówieniu podczas wydarzenia.

   

  – Od 12 lat PZPN organizuje te spotkania. W naszej bazie jest ponad 800 nazwisk. Spośród nich co rok zapraszana jest elita. Najlepsi piłkarze i piłkarki wraz z rodzicami. Mają oni szansę bezpośrednio spotkać się z trenerami kadr młodzieżowych, porozmawiać o swojej grze. Najlepsi z nich dostaną powołania na konsultacje kadr Polski – dodał Maciej Chorążyk.

  IMG_7981
  IMG_7983
  IMG_7996
  IMG_8007
  IMG_8012
  IMG_8016
  IMG_8021
  IMG_8022
  IMG_8039
  IMG_8046
  IMG_8047
  IMG_8056
  IMG_8065
  IMG_8071
  IMG_8073
  IMG_8079
  IMG_8083
  IMG_8094
  IMG_8097
  IMG_8105
  IMG_8107

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: