close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 marca 2019

  Płynący dookoła świata w ramach „Rejsu Niepodległości” żaglowiec „Dar Młodzieży” wejdzie w niedzielę 17 marca 2019 r. między godzinami 8.30-10.00 do portu w Londynie i zacumuje w Greenwich opodal Cutty Sark.

   

  Z tej okazji wizytę w Londynie złoży minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który weźmie udział w spotkaniach na statku, a także otworzy seminarium biznesowe "Polskie porty bramą do Europy Środkowo-Wschodniej w dobie brexitu" 19 marca w De Vere Devonport House.

   

  Podczas swojego pobytu w Londynie statek będzie miejscem licznych spotkań, w tym m.in. dla touroperatorów, dziennikarzy turystycznych, Polonii i kombatantów, a załoga statku odwiedzi Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK).

   

  Londyn jest ostatnim przystankiem „Daru Młodzieży” na trasie „Rejsu Niepodległości”, zorganizowanego w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i promocji Polski za granicą. Podczas trwającej 10 miesięcy podróży „Dar Młodzieży” zawinął do największych portów świata, w tym do Kopenhagi, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Osaki i Los Angeles. W wyprawie wzięło udział blisko 1000 adeptów sztuki żeglarskiej. Dar Młodzieży zakończy swój rejs 28 marca w Gdyni.

   

  Statek będzie otwarty dla zwiedzających w następujących terminach:

  - w niedzielę, 17 marca w godz. 13.00-18.00

  - w poniedziałek, 18 marca w godz. 14.00-17.00

  - we wtorek, 19 marca w godz. 16.00-18.00

   

  Zapewniony będzie transport na statek (łódki kursować będą co ok. 20 minut z przystanku tramwajów wodnych przy King William Walk, East Greenwich, Londyn SE10 9HT).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: