close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WAŻNA INFORMACJA PASZPORTOWA

 • Z uwagi na stale utrzymujące się bardzo duże zainteresowanie wizytą ws. wyrobienia nowego paszportu, uprzejmie prosimy o planowanie terminu spotkania w urzędzie konsularnym z odpowiednim wyprzedzeniem, uwzględniając upływ terminu ważności posiadanego dokumentu paszportowego oraz okres oczekiwania na wydanie nowego paszportu. Sprawdzanie dostępności terminów na spotkania ws. złożenia wniosku o paszport możliwe jest za pośrednictwem systemu e-Konsulat: https://secure.e-konsulat.gov.pl


  Osoby planujące podróż powinny mieć na uwadze przepisy określające wymagany okres ważności dokumentu paszportowego przy przekraczaniu granicy danego państwa (poza UE dokument powinien być ważny od 6 do 12 miesięcy).

   

  Wydział Konsularny nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zakupu biletów lotniczych, zakupu wczasów, organizacji uroczystości rodzinnych (chrzty, wesela, itp.) przez osoby nieposiadające w dniu zakupu ważnych dokumentów tożsamości (uprawniających do podróżowania) dla siebie oraz dzieci.

   

  Wydział Konsularny nie ponosi również odpowiedzialności za niedotrzymywanie terminów odbioru paszportów brytyjskich oraz za wydane decyzje odmowne.

   

  Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem wniosku o polski paszport umawiają się na wizytę za pośrednictwem systemu rejestracji e-konsulat https://secure.e-konsulat.gov.pl/ - w dostępnych terminach.

    

  Przyśpieszenie terminu wizyty paszportowej jest możliwe jedynie w udokumentowanych losowych przypadkach związanych z np. nagłą chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: