close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ODBIÓR PASZPORTÓW

 • 23 lipca 2013

  10-letnich, 5-letnich, tymczasowych

  ODBIÓR OSOBISTY:

   

  w Wydziale Konsularnym

  10 Bouverie Street

  EC4Y 8AX London

   

  Odbiór paszportów 10-letnich, 5-letnich oraz paszportów tymczasowych odbywa się wyłącznie w godzinach: 10:00 - 15:30 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt oraz dni, które są wolne od pracy zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Są to dni, w których konsulat jest nieczynny.

   

  Po odbiór paszportu/paszportu tymczasowego należy przychodzić bez rejestrowania się na spotkanie. 

  Paszport/paszport tymczasowy można odebrać w dowolnym dniu  pracy urzędu, poczynając od daty wyznaczonej na potwierdzeniu złożenia wniosku.

  Przy odbiorze paszportu/paszportu tymczasowego należy przedłożyć dotychczas posiadany dokument paszportowy, o ile nie został pozostawiony w urzędzie w dniu składania wniosku o nowy paszport.

  Paszport osoby, która ukończyła 18 lat może odebrać wyłącznie posiadacz dokumentu (tj. osoba na którą został wydany dokument paszportowy).

  W przypadku paszportu/paszportu tymczasowego dziecka, dokument może odebrać jeden z rodziców (obecność dziecka nie jest wymagana) przedkładając do wglądu własny ważny paszport lub dowód osobisty (w przypadku obywateli UE).

   

  Uwaga: status sprawy paszportowej (paszporty 5-cio i 10-cio letnie) można sprawdzić na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: www.paszporty.msw.gov.pl

   

   

  POCZTĄ:

   

  Mając na uwadze Państwa komfort oraz jakość i szybkość obsługi, Wydział Konsularny  zachęca Państwa do korzystania z możliwości otrzymania sporządzonych dokumentów paszportowych drogą pocztową.

  Jednocześnie uprzejmie informujemy, że dokumenty przekazywane drogą pocztową wysyłane są na adres odbiorców w dniu określonym w potwierdzeniu złożenia wniosku paszportowego przesyłką poleconą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dokumenty paszportowe doręczane są przez Pocztę Brytyjską na wskazany przez Państwa adres w ciągu 2-3 dni. Warunkiem odbioru jest podpisanie przez osobę uprawnioną do odbioru dokumentu potwierdzenia otrzymania przesyłki. W przypadkach, kiedy pod wskazanym adresem listonosz nie zastanie odbiorcy, przesyłki odbiera się i kwituje we właściwym miejscowo urzędzie pocztowym.

   

  Wniosek, który należy wypełnić w celu wysłania dokumentu paszportowego pocztą, można znaleźć tutaj:

  wniosek o wysyłkę pocztą  

   

  Opłata za wysyłkę paszportu wynosi 6,50 GBP.

   

  Podstawa prawna: art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: