close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PUNKT PASZPORTOWY LONDYN-POSK

 • Od czerwca 2011 r. istnieje możliwość złożenia wniosku o paszport dla dziecka w specjalnie dla Państwa uruchomionym dodatkowym punkcie paszportowym w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) przy ulicy 238-246 King Street, London W6 0RF (najbliższa stacja metra Ravenscourt Park).

   

  ZAPISY NA SPOTKANIA W POSK-U SĄ PROWADZONE POPRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ
  http://www.e-konsulat.gov.pl/

  Londyn-POSK (wyłącznie paszporty dla dzieci poniżej 12 roku życia)

   

  W punkcie paszportowym w POSK można składać jedynie wnioski o paszporty dla dzieci poniżej 12 roku życia.

   

  Opłaty za przyjęcie wniosku paszportowego przyjmowane są WYŁĄCZNIE w formie POSTAL ORDER. Postal Order należy przedłożyć w dniu umówionego spotkania.

   

  POSTAL ORDER należy wystawić na "EMBASSY OF THE REPUBLIC OF POLAND" na kwotę:

   

  28 GBP - w przypadku wnioskowania o paszport 5 letni,  dodatkowo 6,5 GBP w przypadku złożenia wniosku o wysłanie paszportu na adres zamieszkania rodziców.

  24 GBP   - w przypadku wnioskowania o paszport tymczasowy na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia (dla dziecka do 1 roku życia) w trybie zwykłym, dodatkowo 6,5 GBP w przypadku złożenia wniosku o wysłanie paszportu na adres zamieszkania rodziców.

  48 GBP   - w przypadku wnioskowania o paszport tymczasowy na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia (dla dziecka do 1 roku życia) w trybie przyśpieszonym, dodatkowo 6,5 GBP w przypadku złożenia wniosku o wysłanie paszportu na adres zamieszkania rodziców.

  40 GBP - w przypadku wnioskowania o paszport 5 letni oraz paszport tymczasowy w oczekiwaniu na dostarczenie z kraju paszportu stałego,  dodatkowo 6,5 GBP w przypadku złożenia wniosku o wysłanie paszportu na adres zamieszkania rodziców.

   

  W sprawie złożenia wniosku paszportowego dla dziecka możecie Państwo zapisać się również na spotkanie do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie za pośrednictwem:

  http://www.e-konsulat.gov.pl/

  Londyn – wszystkie rodzaje paszportów).

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: