close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • STRONA GŁÓWNA

 • 4 lutego 2016

  „Polska musi korzystać z potencjału wszystkich swoich obywateli, niezależnie od miejsca ich zamieszkania” – zaznaczyła premier Beata Szydło podczas spotkania, które odbyło się w Ambasadzie RP w Londynie.

   

   

  Premier podkreśliła znaczenie środowisk polonijnych dla Wielkiej Brytanii i Polski. „Mam nadzieję, że będziecie kultywować polskość w swoich domach” – podkreśliła Beata Szydło. Jak dodała, w Polsce jest miejsce dla każdego Polaka, niezależnie czy mieszka teraz w kraju czy poza jego granicami.

   

  Na spotkanie z premier Beatą Szydło w Londynie przybyło kilkaset osób ze wszystkich pokoleń i środowisk Polonii. W Wielkiej Brytanii mieszka ok. 1 mln Polaków.

   

  W czwartek premier  weźmie udział w londyńskiej konferencji państw-darczyńców na rzecz Syrii „Supporting Syria and the region”.  Współgospodarzami  wydarzenia są Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy, Kuwejt i ONZ. Jednym celów konferencji jest zgromadzenie środków finansowych, które zaspokoją najpilniejsze potrzeby w ramach apelu humanitarnego ONZ na rzecz Syrii (Syria Humanitarian Response Plan 2016).

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: